yaslidostugermencik@germencik.bel.tr
0 256 563 09 00
Hizmetlerimiz

Yaşlı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

Sayıları ilçe nüfusunun %18’ini bulan 60 yaş ve üzeri bireylerin sağlık alanında ve sosyal alanda danışmanlık ve destek hizmeti almalarını sağlıyoruz. Yaşlılarımız ve aileleri korkularını, beklentilerini, sorunlarını uzmanlarımızla paylaşıyor!

Bununla birlikte yaşlılık alanında çalışacak olan Germencikli gençlerimizi YADEM bünyesinde eğitecek, çalışma yaşamına kazandıracağız. Germencikli genç yaşlı el ele!

Demans Mobil Servis

Hasta yaşlılarımız ve aileleri hizmet için gelmiyor, biz hizmeti onların ayaklarına götürüyoruz! Demans Mobil Servis ile bakıma muhtaç yaşlılarımızın bakımına yardımcı oluyor, temel vital bulgularını takip ediyoruz. YADEM’ de eğitilecek olan uzman personelimiz desteğe ihtiyacı olan yaşlılarımızın evine gidecek, temizliğinden pansumanına, bilgi talebinden psikolojik desteğe birçok hizmet almasını sağlayacaktır.

Alzheimer Gündüz Bakım Evi

Artan ömür uzunluğu ve yaşlı sayısı ile Alzheimer-Demans riski de artmaktadır. Sadece kişinin değil aynı zamanda ailenin hastalığı haline gelen ve bakımı zor olan bu hastalar ve yakınları için destek verilmesi şarttır. Bu ihtiyaca cevaben kurulacak olan Alzheimer Gündüz Bakım Evi,Germencikli Alzheimer hastası büyüklerimizin ücret ödemeksizin belediye imkanları ile evden alınıp merkeze getirilmesi, yine aynı imkanlarla akşam evlerine bırakılmaları ile yürütülen bir sürece dayanır. Merkezde Alzheimer hastalarına sosyal rehabilitasyon uygulanırken hasta yakınlarına da danışmanlık hizmeti verilecektir. Bu aktivitelerin her biri yaşlıların özellikleri ve ihtiyaçlarına göre planlanacaktır.

Konumumuz
Bize Ulaşın
Adres : Camikebir Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi  
            No:6  09700  Germencik / AYDIN

Telefon : 0 256 563 09 00

Mail : yaslidostugermencik@germencik.bel.tr
Copyright © Murat ÖNER - 2017 T.C. Germencik Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü
Tüm Hakları Saklıdır.